Start Wydarzenia Razem w Muzeum - ALE SZTUKA!!!

„Razem w Muzeum” to ciekawa propozycja kierowana do odbiorców indywidualnych.

W wybrane soboty zapraszamy mamy, tatusiów, dziadków, wujków wraz ze swoimi pociechami.

Wspólnie będziecie mogli spędzić czas, wykonując niezwykłe ozdoby, bądź rozwiązując łamigłówki. Znajdźmy odrobinę czasu i spędźmy go razem, odkrywając przed  naszymi dziećmi fascynujący świat sztuki.

W tym sezonie proponujemy zajęcia poświęcone dziejom sztuki! ALE SZTUKA to warsztaty powiązane z poznawaniem sztuki dawnej i tej całkiem współczesnej, nauka kreatywnego myślenia z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

Zapraszamy na najbliższe spotkania:

7.01. - Prehistoria-„Malowidła naskalne”. Dzieci przeniosą się w czasy prehistoryczne tworząc tuszem na „skałach” malowidła na wzór ludzi pierwotnych.

21.01. - Egipt --„Kanon egipski” W czasach faraona postaci malowane były według zasad, które dziś mogą wydawać się dziwne, ale przez wiele lat kanon egipski nie zmieniał się i malowidła były dla ówczesnych ludzi zrozumiałe. Dzieci na zajęciach będą mogły zdobyć wiedzę o tym malarstwie ale także stać się egipskim skrybą.

4.02. - Antyk - „Waza grecka” Malarstwo antyczne przetrwało do naszych czasów głównie dzięki zdobionym naczyniom glinianym, które dzieci mogą podczas zajęć stworzyć i ozdobić.

18.02. - Średniowiecze - „Witraż gotycki” W średniowiecznych kościołach ogromne wrażenie na wiernych robiło światło wpadające przez kolorowe szybki witraży. Taki witraż z papieru będą miały okazję zrobić dzieci na naszych zajęciach.

Obowiązują zapisy telefoniczne

Koszt: 5 zł od uczestnika