Start Edukacja

Oferta edukacyjna Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Proponujemy Państwu lekcje i warsztaty muzealne.
Zajęcia kierowane są do odbiorców w różnym wieku, począwszy od poznających dopiero świat sztuki przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej po gimnazjalistów, członków grup młodzieżowych, a nawet dorosłych.

Zamiast lekcji historii” to nie tylko pomysł na kreatywne spędzanie czasu, ale i interesująca alternatywa zajęć szkolnych. Proponowane przez nas tematy w pełni realizują zagadnienia zawarte w programach szkolnych. Czynią to jednak w niecodzienny sposób. Nie skupiamy się tylko na opowiadaniu historii. My Was w nią zabieramy. Wspólnie odbywamy podróż w czasie. Wcielamy się w Mieszka i jego wojów, bierzemy udział w średniowiecznej koronacji, uczestniczymy w misji św. Wojciecha i poznajemy wielkopolskie podania i tradycje. Przedstawiamy żywą historię, świetnie się przy tym bawiąc.

Razem w Muzeum” to ciekawa propozycja kierowana
do odbiorców indywidualnych. W wybrane soboty zapraszamy mamy, tatusiów, dziadków, wujków wraz ze swoimi pociechami. Wspólnie będziecie mogli spędzić czas, wykonując niezwykłe ozdoby, bądź rozwiązując łamigłówki. W okresie przedświątecznym zapraszamy na zajęcia Bożonarodzeniowe i Wielkanocne.
Znajdźmy odrobinę czasu i spędźmy go razem, odkrywając przed  naszymi dziećmi fascynujący świat sztuki.

Z przewodnikiem” poznacie Państwo największe, najstraszniejsze, najśmieszniejsze i najdziwniejsze eksponaty, jakie posiadamy w swoich zbiorach. Poza ich ogólną charakterystyką możliwe jest także tematyczne zwiedzanie ekspozycji. Bo kto powiedział, że w muzeum musi być nudno?

Zgłoszenia wybranych propozycji lekcyjnych przyjmujemy o pod nr tel. 061-852-61-95